Ciało

Korekcja blizn pooperacyjnych i pozabiegowych

Sposób korekcji blizn pooperacyjnych i pozabiegowych uzależniony jest od wielkości blizny, jej wieku, umiejscowienia, głębokości i kolorytu. Aby zabieg był przeprowadzony w sposób skuteczny i bezpieczny, należy wcześniej dać się na konsultację do lekarza specjalisty. Jednym z najczęściej stosowanych zabiegów jest laserowe usuwanie blizn. Jest to małoinwazyjna technika bazująca na leczniczym działaniu światła lasera. Dzięki temu skóra w okolicy blizny staje się bardziej gładka i napięta, a sama blizna znacznie płytsza i mniej widoczna. 

Kolejnym sposobem na skorygowanie kształtu blizny jest jej chirurgiczne usunięcie. Ta metoda sprawdza się zwłaszcza w przypadku zdeformowanych i przerośniętych blizn. Wycięcie niekorzystnej zmiany daje szansę na uzyskanie cięcia o równych krawędziach oraz prawidłowy zrost nowej blizny. 

Zabieg modelowania i korygowania blizn polecany jest osobom, które cierpią na skutek kompleksów związanych z bliznami potrądzikowymi, pooperacyjnymi i powstałymi podczas różnych urazów.