Medycyna estetyczna

Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna jest zabiegiem polegającym na podskórnym wstrzyknięciu specjalnego produktu medycznego zawierającego substancję czynną. Zastrzyk wykonywany jest w ściśle określonym miejscu, w obszarze, który jest poddawany terapii. Właściwie dobrany preparat dodatkowo zawiera w swoim składzie środek przeciwbólowy, dzięki czemu zabieg może być wykonany jest bez odczucia dyskomfortu. W trakcie zabiegu lipolizy iniekcyjnej podawane są składniki aktywne, które mają za zadanie rozpuszczenie tkanki tłuszczowej w miejscu iniekcji. 

Zazwyczaj zabieg stosuje się w celu redukcji nadmiaru tłuszczu w miejscach, gdzie trudno jest zlikwidować komórki tłuszczowe za pomocą diety oraz ćwiczeń fizycznych. Lipoliza iniekcyjna umożliwia rozbicie komórek tłuszczowych, które następnie zostają metabolizowane, a ostatecznie wydalane z organizmu. 

Najczęściej lipoliza iniekcyjna jest polecana w przypadku redukcji nagromadzonego tłuszczu w okolicy pośladków, wewnętrznej oraz zewnętrznej strony ud oraz kolan, w rejonie żuchwy, podbródka, ramion, brzucha, klatki piersiowej oraz pleców. Lipoliza iniekcyjna jest skutecznym i bezpiecznym zabiegiem medycyny estetycznej. 

Należy jednak pamiętać, że powinna być poprzedzona konsultacją lekarską oraz wykonywana jedynie przez doświadczonych specjalistów.