Medycyna estetyczna

Mezoterapia

Aktualnie mezoterapia jest jednym z podstawowych i najbardziej popularnych zabiegów stosowanych w medycynie estetycznej. Zabieg umożliwia przywrócenie skórze zdrowego i młodzieńczego wyglądu w skuteczny i bezpieczny sposób. Mezoterapia bazuje na podskórnym podaniu indywidualnie dobranego preparatu, który jest rodzajem odżywczego koktajlu zawierającego witaminy, cenne aminokwasy i kwas hialuronowy. Taka wyjątkowa kompozycja doskonale nawilża skórę, odżywia ją, korzystnie wpływa na jej elastyczność i jędrność oraz stymuluje do produkcji nowych włókien kolagenowych. 

Zabieg mezoterapii poleca się osobom chcącym odmłodzić i poprawić kondycję skóry twarzy, szyi, dekoltu, skóry głowy oraz grzbietów dłoni. Efekty widoczne są już po wykonaniu pierwszego zabiegu. Najczęściej dla osiągnięcia lepszych rezultatów zaleca się przeprowadzenie serii około 3-6 zabiegów. Mezoterapia polecana jest w przypadku redukcji pierwszych oznak starzenia się skóry, zniwelowania pogłębiających się zmarszczek mimicznych, dla przywrócenia skórze blasku, poprawy jędrności skóry, likwidacji zmęczonego wyglądu, redukcji zasinień i obrzęków w okolicy oczu oraz likwidacji rozstępów. 

Istotny jest fakt, iż preparat wybrany do mezoterapii jest dobierany indywidualnie do potrzeb skóry. Każdy przypadek jest nieco inny, a każda skóra ma inne potrzeby, dlatego aby zabieg był efektywny i bezpieczny należy się skonsultować ze specjalistą i fachowo określić kondycję skóry przed przystąpieniem do terapii.