Ciało

Usuwanie znamion

Modelowanie pośladków własnym tłuszczem inaczej nazywa się lipofillingiem lub lipomodelingiem pośladków. Zabieg ten stanowi alternatywę dla inwazyjnych i ryzykownych zabiegów chirurgicznych takich jak wszczepienie implantów. 

Tłuszcz wykorzystywany do przeszczepu odsysa się z miejsc problematycznych takich jak brzuch, wewnętrzna strona ud, biodra. Pierwszym etapem zabiegu modelowania pośladków jest liposukcja, czyli pobranie tłuszczu z określonego wcześniej miejsca. Kolejno przygotowuje się odessany tłuszcz tak, aby stanowił wypełniacz bogaty w cenne komórki macierzyste. Następnie wszczepia się uzyskany tłuszcz w pośladki za pomocą specjalnych bardzo cienkich kaniul. Niewielkie ilości są starannie aplikowane pomiędzy skórę a mięśnie pośladkowe. 

Efektem zabiegu jest powiększenie pośladków i ich ujędrnienie, przy jednoczesnym zachowaniu naturalnego wyglądu. Zwykle około 30%-40% przeszczepionej tkanki tłuszczowej ulega stopniowemu wchłonięciu przez organizm, zatem warto powtórzyć zabieg po 6-7 miesiącach.  

Aby zabieg był bezpieczny i skuteczny zaleca się konsultację z doświadczonym specjalistą.  Przestrzeganie zaleceń lekarza przed jaki i po zabiegu znacznie zmniejsza czas rekonwalescencji oraz minimalizuje ryzyko wystąpienia powikłań.