Medycyna estetyczna

Nici PDO

Zastosowanie nici PDO jest dość szerokie. Dzięki nim można uzyskać efekt liftingu w sposób szybki i bezpieczny. Odpowiednia aplikacja nici daje efekt lekkiego uniesienia skóry. 

Aktualnie dostępnych jest wiele rodzajów nici PDO, m.in. mono, easy, screw, barb, barb 4D. Doświadczony specjalista potrafi dobrać najwłaściwszy rodzaj i rozmiar nici, tak aby osiągnąć maksymalny efekt przy zachowaniu naturalnego wyglądu twarzy. Działanie nici PDO opiera się na pobudzaniu produkcji nowego kolagenu, dzięki czemu zwiększa się napięcie oraz elastyczność skóry. Nici wykonane są ze specjalnie zaprojektowanego materiału – polidioksanu, który wchłania się po upływie około 8 miesięcy. 

Rezultaty zabiegu z zastosowaniem nici utrzymują się przez około 2 lata. Pierwsze efekty w postaci poprawy w wyglądzie twarzy uzyskuje się po upływie 4 tygodni od zabiegu, natomiast w kolejnych miesiącach rezultaty stopniowo przybierają na sile. Ostatecznie maksymalne efekty osiągane są po 3 miesiącach. 

Wskazania do zabiegu nićmi PDO: lifting czoła, pionowe lub poziome zmarszczki na czole, opadające brwi, wiotkie policzki, zwiotczałe fałdy nosowo-wargowe, fałdy marionetki, luźna dolna powieka (worki pod oczami), wiotki podbródek, zmarszczki i wiotka skóra szyi i dekoltu, ujędrnianie piersi, rozstępy.