Laseroterapia

Peeling węglowy

Peeling węglowy wykonuje się poprzez nałożenie na skórę specjalnie przygotowanego produktu zawierającego węgiel. W konsystencji preparat ten przypomina lekko mazistą maseczkę do twarzy. Następnie naświetla się pokryty węglem obszar ciała za pomocą światła lasera. Cząsteczki węgla pochłaniają energię dostarczaną przez promieniowanie laserowe, w wyniku czego dochodzi do wyjątkowej reakcji chemicznej, dzięki której możliwe jest głębokie oczyszczanie skóry, ujednolicenie kolorytu, poprawa jędrności oraz zwężenie widocznie rozszerzonych porów. 

Zabieg polecany jest w przypadku szarej i ziemistej cery oraz problematycznej skóry skłonnej do występowania stanów zapalnych i trądziku. Peeling węglowy zaleca się w celu dogłębnego oczyszczania skóry, złuszczania naskórka, oczyszczania skóry z toksyn i redukcji wydzielanego sebum. Węgiel wykazuje sile właściwości antybakteryjne, przeciwzapalne, rozjaśniające, łagodzące i kojące. 

Zabieg trwa zwykle od 40 do 60 minut i jest to uzależnione od wielkości obszaru poddawanego terapii. Peeling węglowy można wykonywać 1-2 razy w roku. Po zabiegu należy intensywnie nawilżać skórę oraz stosować krem z wysokim filtrem przez okres 2 tygodni.