Piersi

Powiększanie piersi własnym tłuszczem

Na czym polega zabieg?

Powiększanie piersi własnym tłuszczem inaczej nazywa się lipofillingiem lub lipomodelingiem piersi. Zabieg ten stanowi alternatywę dla inwazyjnych zabiegów chirurgicznych takich jak wszczepienie implantów.

Tłuszcz wykorzystywany do przeszczepu odsysa się z miejsc problematycznych takich jak brzuch, wewnętrzna strona ud, biodra. Pierwszym etapem zabiegu powiększania piersi jest liposukcja, czyli pobranie tłuszczu z określonego wcześniej miejsca. Kolejno przygotowuje się odessany tłuszcz tak, aby stanowił wypełniacz bogaty w cenne komórki macierzyste. Następnie wszczepia się uzyskany tłuszcz w piersi za pomocą specjalnych bardzo cienkich kaniul. Niewielkie ilości są starannie aplikowane pomiędzy skórę a gruczoł, do mięśnia piersiowego oraz wokół piersi.

Efektem zabiegu jest powiększenie piersi i ich ujędrnienie, przy jednoczesnym zachowaniu naturalnego wyglądu. Zwykle około 30%-40% przeszczepionej tkanki tłuszczowej ulega stopniowemu wchłonięciu przez organizm, zatem warto powtórzyć zabieg po 6-7 miesiącach.  Aby zabieg był bezpieczny i skuteczny zaleca się konsultację z doświadczonym specjalistą.  Przestrzeganie zaleceń lekarza przed jaki i po zabiegu znacznie zmniejsza czas rekonwalescencji oraz minimalizuje ryzyko wystąpienia powikłań.