Medycyna estetyczna

Powiększanie ust

Kwas hialuronowy jest jedną z substancji, która naturalnie występuje w organizmie człowieka. Jego właściwości przyrównuje się do magnesu, który przyciąga i wiąże cząsteczki wody, dzięki czemu wpływa na prawidłowe nawilżenie skóry. Jest to niezwykle istotne, gdyż odpowiedni poziom nawodnienia tkanek sprawia, że skóra jest sprężysta, jędrna i odporna na powstawanie zmarszczek.

Kwas hialuronowy jest stosowany również w formie wypełniacza do powiększania i modelowania ust, redukcji zmarszczek pomiędzy brwiami, likwidacji bruzd nosowo-wargowych, rewitalizacji skóry, modelowania owalu twarzy, korekcji niewielkich blizn potrądzikowych, redukcji wyglądu zmęczonej twarzy oraz nawilżania i odżywienia skóry.

Rezultaty aplikacji kwasu hialuronowego widoczne są natychmiast po podaniu i utrzymują się zwykle od 9 do 18 miesięcy. Czas utrzymywania się efektów jest różny, ponieważ zależy od wielu czynników takich jak styl życia oraz indywidualne uwarunkowania organizmu. Przy drugiej oraz każdej kolejnej aplikacji kwasu hialuronowego, ilość potrzebnego kwasu będzie mniejsza niż poprzednio. Ze względu na sposób podskórnego podawania kwasu za pomocą iniekcji, na skórze zaraz po zabiegu może pojawić się lekkie zaczerwienienie, a czasem niewielki siniak.