Laseroterapia

Resurfacing skóry

Resurfacing skóry polega na zastosowaniu leczniczego działania światła lasera. Laseroterapia powoduje miejscowe mikrouszkodzenia tylko w obszarze poddawanym zabiegowi. Dzięki temu pobudza się procesy rewitalizacji i odnowy skóry. Głównym zadaniem resurfacingu jest precyzyjne i kontrolowane uszkodzenie powierzchni skóry oraz wymuszenie stymulacji procesów naprawczych. Na skutek tego działania powstaje nowa tkanka o właściwej strukturze, elastyczności i jędrności. 

Resurfacing polecany jest osobom, które pragną zredukować oznaki starzenia się skóry, wygładzić istniejące zmarszczki oraz zapobiegać powstawaniu nowych niekorzystnych zmian, dla poprawienia napięcia skóry i nadania jej młodszego wyglądu, w celu zredukowania rozszerzonych porów, likwidacji blizn potrądzikowych oraz dla wyrównania kolorytu skóry. W zależności od stanu zaawansowania problemu oraz od ogólnej kondycji skóry, dobiera się zalecaną ilość zabiegów jakie należy wykonać dla uzyskania możliwie jak najlepszych efektów. 

Rezultaty widoczne są już po pierwszym zabiegu, natomiast może istnieć potrzeba przeprowadzenia nawet 6 sesji laserowych. Zazwyczaj zabiegi wykonuje się w odstępach co 7-12 tygodni.