Laseroterapia

Usuwanie blizn i rozstępów

Zarówno blizny jak i rozstępy stanowią widoczny deficyt estetyczny, są powodem powstawania kompleksów oraz wpływają niekorzystnie na poczucie własnej atrakcyjności i pewności siebie. Bez względu na sposób powstania blizny, czy jest to ślad po urazie czy po operacji, nie stanowi ona ozdoby. 

Z kolei rozstępy są rodzajem blizn umiejscowionych pod powierzchnią skóry, powstałych na skutek przerwania włókien kolagenowych. Dzięki zastosowaniu leczniczych właściwości światła lasera można skutecznie walczyć z tymi mankamentami urody. Działanie lasera bazuje na tworzeniu niewielkich miejscowych stanów zapalnych bez uszkadzania zdrowych tkanek znajdujących się w miejscu poddawanym terapii. Wybiórcze stosowanie wiązki światła pozwala na znaczne spłycenie blizny, wygładzenie nierówności widocznej na powierzchni skóry, wyrównanie kolorytu oraz znaczną poprawę jędrności i wyglądu skóry. 

Terapeutyczne działanie lasera sprawdza się również w przypadku spłycania, zwężania oraz zmniejszania widoczności rozstępów. Proces leczenia jest długotrwały, wymaga cierpliwości i systematyczności wykonywania zabiegów.